Vintage düğünlerinin tercih edilme sebebi zamansız, zarif ve klas olmalarıdır. Vintage temalı bir düğün yıllar geçse de kendinden söz ettirir. Bu sebeple eğer temanız vintage olacaksa bazı detaylarda bunu belli edebilirsiniz.

  • Davetiye

Düğün davetiyeniz, düğünün temasını belli eden en önemli unsurdur. Davetiyenizde yazı tipleri olsun, renkler ya da şekiller olsun bu havayı yansıtmanız gerekir. Kaligrafi yazı kullanabilirsiniz. Vintage pullarını da süsleme için özellikle önerebiliriz.

  • Düğün Renk Teması

Vintage düğünlerinde en popüler renklerden bazıları açık sarı ile gri, kırmızı ile altın, mavi ile beyazdır. Bu klasik renklerin karışımı ile ideal bir tema oluşturabilirsiniz. Soğuk tonları daha parlak renklerle karıştırabilirsiniz. Turuncu ve yeşil renkleri de vintage düğünlerinde popüler renkler arasında yer alıyor.

  • Dekor Fikirleri

Masalsı bir tema yaratabilmek için aydınlatmalarda küçük mumlar kullanabilirsiniz. Antika sandalyeler, masalar ya da eski varillerle ortamda vintage ruhunu iç mekanda yansıtabilirsiniz. Dış mekan dekoruna çiçekler, asılı kumaşlar, dekoratif kuş kafesleri, eski cam eşyalar gibi vintage öğeler ekleyebilirsiniz. Vintage asılı kumaşlardan bir fon oluşturabilir, düğün fotoğraflarını o bölümde çekebilirsiniz.

  • Gelin Ve Gelin Buketi

Kır çiçeklerinden yapılmış bir buket tercih edebilirsiniz. Buketinizi vintage kurdeleler veya dantellerle de süslemeyi unutmayın. Gelinlik tercihinde ise inci işlemeli, dantelli modellere yönelebilirsiniz. Dantelli gelinlikler vintage bir his verecektir. Kabarık model seviyorsanız, eski model görünümlü gelinlikler tercih edebilirsiniz. İnciler, antika takılar, broşlar ve beyaz eldivenlerle görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

  • Masa Dekorasyonu

Eşsiz bir masa yaratabilmek için cam kadeh takımı, kadife & dantel kumaşlar, eski şamdanlar kullanabilirsiniz. Vintage vazolar içine belirlediğiniz renk temasına uygun çiçekler yerleştirebilirsiniz. Masanızı dekore ederken misafirlerin vintage ruhunu yaşamalarını sağlayın.