Düğün gününüzü mükemmelleştirecek mekanı seçmek için öncelikle kendinize doğru soruları sormalısınız. Bu sorular sizi mekan seçiminde hem elemeye götürecek hem de yönlendirme konusunda yardımcı olacak. İşte altın değerinde 5 sorudan oluşan listemiz!

1- Konuk Listesi

Mekana bakmadan önce yaklaşık kaç davetli olacağını planlamanız gerekecektir. Kişi sayısı sizi mekan seçiminin büyüklüğü/küçüklüğü konusunda etkileyecektir. Tabii bütçeniz de bu noktada önemli bir faktör olacaktır çünkü genelde mekanlar kişi sayısı üzerinden fiyatlandırma yapıyor.

2- Bütçe

Düğün mekanınızı seçerken genel bütçenizin ne kadar olduğunu bilmekte fayda var. Mekana bağlı olarak, sadece alanın kiralamasından başka ekstra masraflar olabileceğini de sakın unutmayın. Düğünün ek detayları çok fazla. :) Bu sebeple en başından bilinçli bir şekilde ilerlemek çok önemli.

3- Mekanın Sağladığı Hizmetler

Bir mekanı seçerken, ne gibi hizmetler verdiğinden yani ayrıntılardan emin olun. Gerekirse kalem kalem sorgulayın ve dahil olan hizmetleri tartın. Bazı mekanlar organizasyon, müzik ve fotoğrafçı maddelerini içerisine dahil ederken, bazıları da seçenek sunuyor ve sizin bu hizmetleri getirmenizi istiyor. Bu durumda size ek bir ücret daha çıkmış oluyor. Seçeneklerinizi tartın ve bütçenizle doğru orantılı olan yerleri seçin.

4- Düğün Tarzınıza Uygun Mekan Seçimi

Mekanları ararken, düğün tarzınızı ve temanızı düşünün. Temanıza uygun bir mekan seçmek, hayalinizi gerçeğe dönüştürmenin en güzel yolu. Daha modern bir temalı düğün istiyorsanız, daha modern bir mekan, daha rüstik veya doğal bir tema istiyorsanız, açık mekan veya rüstik havanın olduğu tarzda mekan seçmek daha kusursuz olacaktır.

5- Konuklarınız Önemli

Şehir dışından seyahat eden çok fazla çağırmanız gereken misafiriniz varsa, onları da düşünerek bir seçim yapmak gerekebilir. Uzak olma durumunda ise onların rahat ulaşım sağlamaları için alternatif ulaşım şekilleri belirleyebilirsiniz.